فيلم و من! » شیار ۱۴۳ برشی از واقعیت جنگ تحمیلی بود

فيلم و من!

فيلم ها و سريال هاي روز ايران و جهان رايگان دانلود كنيد!
شیار ۱۴۳ برشی از واقعیت جنگ تحمیلی بود
نویسنده:
۲۷ بهمن ۹۲
نرگس آبیار ظهر امروز در جلسه نقد و بررسی فیلم شیار ۱۴۳ که در محل مجتمع فرهنگی و هنری امام رضا(ع) مشهد مقدس برگزار شد اظهار کرد: خاطرات زیادی از دوران کودکی و نوجوانی خود دارم و برادر و پدرم نیز سال‌ها در جبهه حضور داشته‌اند.
139211171213449462063943

        وی با اشاره به انگیزه خود از ساخت این فیلم خاطرنشان کرد: انتظار مادرم مسئله‌ای بود که بنده را برای ساخت این فیلم ترغیب کرد.

       کارگردان شیار ۱۴۳ عنوان کرد: افرادی که این فیلم را تماشا کردند تلاش کردند تا آن را رسانه‌ای کنند و آقای حاتمی کیا نیز با تقدیم فیلم خود به این اثر، افراد زیادی را متوجه فیلم شیار ۱۴۳ کردند و در هنگام اکران فیلم در برج میلاد، بیشترین میزان تشویق به این فیلم اختصاص پیدا کرد.

آبیار عنوان کرد: آقای حاتمی کیا خود در حوزه دفاع مقدس کارهای زیادی انجام داده است و محبت ایشان به فیلم شیار ۱۴۳ نیز نشانگر دغدغه بالای ایشان نسبت به دفاع مقدس است.

وی با اشاره به فضای روستایی فیلم شیار ۱۴۳ تصریح کرد: با این فضاها ناآشنا نیستم، از سوی دیگر فضاهای بومی و اقلیمی سبب می‌شود تا باورپذیری فیلم برای مخاطبان بیشتر شود.

کارگردان شیار ۱۴۳ با اشاره به هنرهای سنتی کرمان اظهار کرد: در این فیلم تلاش کردم تا بخشی از این هنرها را برای مخاطبان معرفی کنم.

آبیار گفت: فیلم برداری این فیلم با پیشرفته‌ترین دوربین موجود در ایران انجام شد و نحوه روایت فیلم سبب شد تا باورپذیری فیلم برای مخاطب افزایش پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: با دوستان به این نتیجه رسیدیم که تصاویر فیلم حالت قدیمی داشته باشد و همواره تاکید داشتم که دوربین نباید در کار دیده شود و باید می‌گذاشتیم تا بازیگران در فیلم خودنمایی کنند.

آبیار بیان کرد: فیلمنامه‌ای درام در ژانر اجتماعی دارم اما در مجموع تلاش می‌کنم تا مقداری به خود استراحت دهم و سپس با نگایه تازه به سراغ این کار می‌روم.

وی تصریح کرد: شیار ۱۴۳ اسم مکانی بود که یونس، یکی از شخصیت‌های فیلم در آنجا پیدا می‌شود و با انتخاب این عنوان تلاش داشتم تا مخاطب را انتهای فیلم درگیر نگه دارم و همواره این دغدغه را داشته باشد که چرا عنوان فیلم شیار ۱۴۳ است.

کارگردان شیار ۱۴۳ عنوان کرد: این اثر برشی از واقعیت جنگ تحمیلی بود، البته فیلم در کردستان و سنندج نیز حائز رتبه برتر مردمی شد و این بخاطر ظرفیت‌های مناسب فیلم است.

نظر دهید
دیدگاه‌ها خاموش