فيلم و من! » دوبلورهای انیمیشن «جمشید و خورشید»

فيلم و من!

فيلم ها و سريال هاي روز ايران و جهان رايگان دانلود كنيد!
دوبلورهای انیمیشن «جمشید و خورشید»
نویسنده:
۲۳ مرداد ۹۳
بالاخره پس از نزدیک به یک دهه از زمان آغاز ساخت انیمیشن «جمشید و خورشید» به کارگردانی بهروز یغماییان این انیمیشن در آستانه اکران عمومی قرار گرفت.
jamshid o khorshid-dei (1)

                   غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش در خصوص اکران این انیمیشن در سینماهای کشور می‌گوید: «در جلسه روز دوشنبه شورا درخواستی از انیمیشن سینمایی «جمشید و خورشید» به کارگردانی بهروز یغماییان داشتیم که توسط هدایت فیلم به ما ارجاع شده است که پس از انتخاب و قراداد با سینما برای اکران آن تصمیم‌گیری خواهیم کرد.»        برادران یغماییان (بهروز و نادر) یکی از موفق‌ترین انیمیشن دو بعدی‌سازان سال‌های گذشته به شمار می‌روند که اولین فیلم سینمایی بلندشان به نام «خورشید مصر» هم یکی از موفق‌ترین کارهای دو بعدی ایران لقب گرفت. کار ساخت «جمشید و خورشید» از سال ۱۳۸۲ آغاز و با هزینه‌ای ۵۰۰ میلیون تومانی در سال ۱۳۸۵ به پایان رسید. یک بار قرار بود این انیمیشن در سال ۱۳۹۰ به اکران عمومی برسد که این اتفاق رخ نداد و حالا قرار است خیلی جدی اکران این فیلم پیگیری شود.

از مهم‌ترین و جالب‌ترین نکات در خصوص این انیمیشن حضور بازیگران سرشناس سینمای برای دوبله شخصیت‌های مختلف است. از دوبلرهای این انیمیشن می‌توان پرویز پرستویی، امین حیایی، ترانه علیدوستی، ثریا قاسمی، حبیب رضایی، رامبد جوان و چنگیز جلیلوند را نام برد.

خلاصه داستان جمشید و خورشید
این انیمیشن داستانش در گذشته‌های دور و در گوشه‌ای از سرزمین پهناور ایران اتفاق می‌افتد. گروهی از شاه زادگان به خواستگاری خورشید دختر پادشاه می‌آیند تا شایسته‌ترین آن‌ها انتخاب و داماد و وارث تاج و تخت پادشاه شوند. منجم دربار که سال‌هاست عاشق دختر پادشاه است، خورشید را دزدیده و او را به سرزمینی دور می‌برد. جمشید برای نجات خورشید به جنگ با منجم می‌رود.

پرویز پرستویی در دوبله انیمیشن جمشید و خورشید
پرویز پرستویی در دوبله انیمیشن جمشید و خورشیدترانه علیدوستی در دوبله انیمیشن جمشید و خورشید
ترانه علیدوستی در دوبله انیمیشن جمشید و خورشیدامین حیایی در دوبله انیمیشن جمشید و خورشید
امین حیایی در دوبله انیمیشن جمشید و خورشیدثریا قاسمی در دوبله انیمیشن جمشید و خورشید
ثریا قاسمی در دوبله انیمیشن جمشید و خورشیدچنگیز جلیلوند در دوبله انیمیشن جمشید و خورشید
چنگیز جلیلوند در دوبله انیمیشن جمشید و خورشید

حبیب رضایی در دوبله انیمیشن جمشید و خورشید
حبیب رضایی در دوبله انیمیشن جمشید و خورشید

یک پیام برای دوبلورهای انیمیشن «جمشید و خورشید»

  1. دل آرا گفت:

    سلام با تشکر از زحمات تمام عزیزان.

دریافت پیام خاموش شده است.